top of page

Lise Eğitim Setleri

Lise Temel Robotik Seti (L1)

Lise robot kulüpleri ve robotik kursları için özel üretilmiş bir settir. Lise öğrencilerinin robotların ilgi çekici dünyasını keşfetmeleri için hazırlanmış kapsamlı bir settir.
Lise öğrencileri, kolay anlaşılır kurulum kılavuzu yardımıyla 11 farklı robot modelini yapabilir ve etkinlik kitapları sayesinde bu modellerin çalışma prensipleri hakkında bilgi edinebilirler. Isı sensörü ortam sıcaklığını nasıl ölçer? Encoder motorlar nasıl çalışır ve özellikleri nedir?” gibi birçok soru bu set ile kolay bir şekilde cevaplanabilir.

Temel etkinlik kitapçığının yanı sıra FTRobotik tarafından hazırlanmış olan özel etkinlik kitapçığı ile eğitimciler tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Öğrenciler, yaptıkları robotları gelişmiş Robo Pro yazılımı ile anlayarak görsel olarak kodlayabilirler.

İleri Robotik Eklenti Seti (L2)

400’den fazla parça ve sensör (LDR Foto-rezistör, Touch anahtar sensör, NTC Isı sensörü, Renk sensörü, Ultrasonik mesafe sensörü) ve Aktüatör (Encoder motor, XS motor, Gösterge ışıkları) sayesinde Lise Robotik Seti ile yapabileceklerinizi apayrı bir boyuta taşıyacak kapsamlı bir eklenti setidir.

Bu set ile paletli mobil robotları keşfedecek ve ek sensörlere sahip olacaksınız. “Ultrasonik mesafe sensörü uzaklığı nasıl ölçer ve dijital değerler nasıl okunur? Renk sensörü renkleri hangi aralıklarda okur? Paletli mobil robotlar nasıl hareket eder?” gibi sorulara cevap bulabileceksiniz.

bottom of page