top of page

İlkokul Eğitim Setleri

İlk Tanışma Seti (i1)

FTRobotik’in ilkokul 1. sınıflar için sunmuş olduğu ilk tanışma seti, yaş grubunun gelişim seviyesine uygun, büyük ve sınırlı sayıda parça içerir.

İkişer ders saati göz önüne alınarak hazırlanmış 18 haftalık etkinlik kitapçığı ile kullanılabilir. 14’ten fazla eğlenceli model, kolay anlaşılır kurulum kılavuzları ve videolarla problemsiz kullanılabilir. Popüler bir dille yazılmış kısa konu anlatımları, serbest model çalışmaları ve etkinliklerle çocuklar, hem oynayacaklar hem de öğrenecekler.

İlkokul Mühendislik Seti (i3)

Geleceğin mühendisleri için ilk mühendislik seti ilkokul 3. sınıfta çocukları bekliyor. Basit bir kalemlikten motorlu, mekanik bir arabaya, atlı karıncadan tahterevalliye ve oradan da mutfak robotuna kadar gerçekçi modelleri ile olmazsa olmaz bir eğitim seti.

Tüm FTRobotik setlerinde olduğu gibi kolay anlaşılır kurulum kılavuzları ve video yapım aşamaları sayesinde çocuklar modelleri kolaylıkla yapabiliyorlar. Özenle hazırlanmış etkinlik kitapçıkları ise çocukların yaptıkları modelleri tanımalarını ve modellerin gerçek hayatta nasıl çalıştıklarını anlamalarını sağlıyor.

İlkokul Oyun Seti (i2)

FTRobotik’in hem oyna hem öğren bakış açısıyla hazırlanmış olan “Oyun Seti”, ilgi çekici modelleri ve eğlenceli temalarıyla 2. sınıf öğrencilerinin ilgileri ve gelişim seviyeleri göz önüne alınarak hazırlandı.

Ulaşım araçları, vinçler, köprü modeli ve serbest model etkinlikleri ile çocuklar oynamaya doyacaklar. Kolay anlaşılır kurulum kılavuzları ve video yapım aşamalarıyla modelleri kolaylıkla yapacaklar ve etkinlik kitapçıkları ile de yaptıkları modelleri tanıyacaklar.

İlkokul Robotik Seti (i4)

İlkokul öğrencilerinin anlayabileceği kadar basit; ancak basit bir fabrika robotu içerecek kadar da kapsamlı bir settir. İlkokul 4. sınıf öğrencilerinin kullanımı düşünülerek hazırlanmış olan etkinlik kitapçığı ile birlikte tam bir robota giriş setidir. Görsel kodlama dili sayesinde ilkokul çocuklarının anlayarak robotik kodlama yapmalarını ve robotik teknolojileri öğrenmelerine imkân tanır.

Bu set içerdiği işlevsel robot modelleriyle hem eğlenceli, hem öğretici bir settir. Ayrıca ilkokul çocukları için kendi yaptıkları bir robotu kendi yazdıkları kod ile hareket ettirmenin keyfine varacakları bir set olarak tasarlanmıştır.

bottom of page