top of page

Ortaokul Eğitim Setleri

Ortaokul Mühendislik ve Robotik Seti (O1)

Ortaokul seviyesinde 6 Aşamalı Mühendislik ve Robotik Eğitimi Yaklaşımı ile hazırlanmış eşsiz bir laboratuvar seti . Bu set; basit makinelerden optik konusuna, alternatif enerji kaynaklarından robotik kodlamaya, matematik modellemeden mühendislik süreçlerine kadar geniş bir kapsama sahiptir. Teorik bilginin anlaşılmasını sağlayan basit modellerden işlevsel robotlara kadar 28’in üzerinde model ve bu modellerin etkinliklerini içerir. Yapılan modeller gerçek mekanizmalara uygun olarak çalışır.

Aynı konu alanında sırasıyla teorik bilgi, mekanik modeller, tasarımlar, elektronik modeller, robotlar ve robotik kodlama etkinlikleri içerir. Böylece hem teorinin hem de pratiğin muazzam bir şekilde anlaşılmasını ve öğrenilen bilgilerin gerçek hayata aktarılmasını doğal bir şekilde destekler. Kalıcı öğrenmeyi sağlar. Ortaokul öğrencilerinin yaş seviyelerine ve ilgilerine uygun hazırlanmış ve popüler bir dille desteklenmiş kısa, öz ve anlaşılır içerikler ile öğrencilerin sıkılmadan öğrenmelerini destekler.

Ortaokul İleri Robotik Seti (O2)

Ortaokul robot kulüpleri için özel üretilmiş bir settir. Bu set, öğrencilerin robotik ile ilgili bilgi ve becerilerini geliştirmek için kapsamlı bir settir. Trafik ışıklarından forkliftlere, çamaşır makinesinden çizgi izleyen robotlara ve asansör sistemlerinden futbol oynayan robotlara kadar birçok farklı robot modelinin yapılmasına olanak sağlar.

Öğrenciler, kolay anlaşılır kurulum kılavuzu yardımıyla 11 farklı robot modeli tasarlayabilir ve etkinlik kitabı sayesinde bu modellerin çalışma prensipleri hakkında bilgi edinebilirler. Gelişmiş görsel bir kodlama dili olan Robo Pro yazılımı ile yaptıkları robotları tamamen kendileri kodlayabilirler.

bottom of page