top of page

Eğitim Setleri

Okul Öncesi Setleri
Lise Setleri

Boru Mühendisliği Seti (A1)

Bu set, okul öncesi çocukların gelişim seviyelerine uygun olarak üretilmiştir. Büyük boyutlu parçalara ve kolaylıkla takılıp çıkarılabilen bir yapıya sahiptir.

Birer ders saati göz önüne alınarak hazırlanmış 18 haftalık etkinlik kitapçığı ile birlikte sunuyoruz. Çocuklar için belirli temel modellerin yapım aşamaları, kolay anlaşılır kurulum kılavuzları ve videolarla sunulmaktadır. Her modelin kısa konu anlatımı ve etkinlikleri mevcuttur. Bununla birlikte serbest model çalışmaları ile çocukların hayal gücünü destekleyecek ve üretkenliklerini ortaya çıkaracak şekilde kurgulanmıştır.

Lise Temel Robotik Seti (L1)

Lise robot kulüpleri ve robotik kursları için özel üretilmiş bir settir. Lise öğrencilerinin robotların ilgi çekici dünyasını keşfetmeleri için hazırlanmış kapsamlı bir settir.
Lise öğrencileri, kolay anlaşılır kurulum kılavuzu yardımıyla 11 farklı robot modelini yapabilir ve etkinlik kitapları sayesinde bu modellerin çalışma prensipleri hakkında bilgi edinebilirler. Isı sensörü ortam sıcaklığını nasıl ölçer? Encoder motorlar nasıl çalışır ve özellikleri nedir?” gibi birçok soru bu set ile kolay bir şekilde cevaplanabilir.

Temel etkinlik kitapçığının yanı sıra FTRobotik tarafından hazırlanmış olan özel etkinlik kitapçığı ile eğitimciler tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Öğrenciler, yaptıkları robotları gelişmiş Robo Pro yazılımı ile anlayarak görsel olarak kodlayabilirler.

Ortaokul Mühendislik ve Robotik Seti (O1)

Ortaokul seviyesinde 6 Aşamalı Mühendislik ve Robotik Eğitimi Yaklaşımı ile hazırlanmış eşsiz bir laboratuvar seti . Bu set; basit makinelerden optik konusuna, alternatif enerji kaynaklarından robotik kodlamaya, matematik modellemeden mühendislik süreçlerine kadar geniş bir kapsama sahiptir. Teorik bilginin anlaşılmasını sağlayan basit modellerden işlevsel robotlara kadar 28’in üzerinde model ve bu modellerin etkinliklerini içerir. Yapılan modeller gerçek mekanizmalara uygun olarak çalışır.

Aynı konu alanında sırasıyla teorik bilgi, mekanik modeller, tasarımlar, elektronik modeller, robotlar ve robotik kodlama etkinlikleri içerir. Böylece hem teorinin hem de pratiğin muazzam bir şekilde anlaşılmasını ve öğrenilen bilgilerin gerçek hayata aktarılmasını doğal bir şekilde destekler. Kalıcı öğrenmeyi sağlar. Ortaokul öğrencilerinin yaş seviyelerine ve ilgilerine uygun hazırlanmış ve popüler bir dille desteklenmiş kısa, öz ve anlaşılır içerikler ile öğrencilerin sıkılmadan öğrenmelerini destekler.

Ortaokul İleri Robotik Seti (O2)

Ortaokul robot kulüpleri için özel üretilmiş bir settir. Bu set, öğrencilerin robotik ile ilgili bilgi ve becerilerini geliştirmek için kapsamlı bir settir. Trafik ışıklarından forkliftlere, çamaşır makinesinden çizgi izleyen robotlara ve asansör sistemlerinden futbol oynayan robotlara kadar birçok farklı robot modelinin yapılmasına olanak sağlar.

Öğrenciler, kolay anlaşılır kurulum kılavuzu yardımıyla 11 farklı robot modeli tasarlayabilir ve etkinlik kitabı sayesinde bu modellerin çalışma prensipleri hakkında bilgi edinebilirler. Gelişmiş görsel bir kodlama dili olan Robo Pro yazılımı ile yaptıkları robotları tamamen kendileri kodlayabilirler.

İleri Robotik Eklenti Seti (L2)

400’den fazla parça ve sensör (LDR Foto-rezistör, Touch anahtar sensör, NTC Isı sensörü, Renk sensörü, Ultrasonik mesafe sensörü) ve Aktüatör (Encoder motor, XS motor, Gösterge ışıkları) sayesinde Lise Robotik Seti ile yapabileceklerinizi apayrı bir boyuta taşıyacak kapsamlı bir eklenti setidir.

Bu set ile paletli mobil robotları keşfedecek ve ek sensörlere sahip olacaksınız. “Ultrasonik mesafe sensörü uzaklığı nasıl ölçer ve dijital değerler nasıl okunur? Renk sensörü renkleri hangi aralıklarda okur? Paletli mobil robotlar nasıl hareket eder?” gibi sorulara cevap bulabileceksiniz.

İlk Tanışma Seti (i1)

FTRobotik’in ilkokul 1. sınıflar için sunmuş olduğu ilk tanışma seti, yaş grubunun gelişim seviyesine uygun, büyük ve sınırlı sayıda parça içerir.

İkişer ders saati göz önüne alınarak hazırlanmış 18 haftalık etkinlik kitapçığı ile kullanılabilir. 14’ten fazla eğlenceli model, kolay anlaşılır kurulum kılavuzları ve videolarla problemsiz kullanılabilir. Popüler bir dille yazılmış kısa konu anlatımları, serbest model çalışmaları ve etkinliklerle çocuklar, hem oynayacaklar hem de öğrenecekler.

İlkokul Mühendislik Seti (i3)

Geleceğin mühendisleri için ilk mühendislik seti ilkokul 3. sınıfta çocukları bekliyor. Basit bir kalemlikten motorlu, mekanik bir arabaya, atlı karıncadan tahterevalliye ve oradan da mutfak robotuna kadar gerçekçi modelleri ile olmazsa olmaz bir eğitim seti.

Tüm FTRobotik setlerinde olduğu gibi kolay anlaşılır kurulum kılavuzları ve video yapım aşamaları sayesinde çocuklar modelleri kolaylıkla yapabiliyorlar. Özenle hazırlanmış etkinlik kitapçıkları ise çocukların yaptıkları modelleri tanımalarını ve modellerin gerçek hayatta nasıl çalıştıklarını anlamalarını sağlıyor.

İlkokul Oyun Seti (i2)

FTRobotik’in hem oyna hem öğren bakış açısıyla hazırlanmış olan “Oyun Seti”, ilgi çekici modelleri ve eğlenceli temalarıyla 2. sınıf öğrencilerinin ilgileri ve gelişim seviyeleri göz önüne alınarak hazırlandı.

Ulaşım araçları, vinçler, köprü modeli ve serbest model etkinlikleri ile çocuklar oynamaya doyacaklar. Kolay anlaşılır kurulum kılavuzları ve video yapım aşamalarıyla modelleri kolaylıkla yapacaklar ve etkinlik kitapçıkları ile de yaptıkları modelleri tanıyacaklar.

İlkokul Robotik Seti (i4)

İlkokul öğrencilerinin anlayabileceği kadar basit; ancak basit bir fabrika robotu içerecek kadar da kapsamlı bir settir. İlkokul 4. sınıf öğrencilerinin kullanımı düşünülerek hazırlanmış olan etkinlik kitapçığı ile birlikte tam bir robota giriş setidir. Görsel kodlama dili sayesinde ilkokul çocuklarının anlayarak robotik kodlama yapmalarını ve robotik teknolojileri öğrenmelerine imkân tanır.

Bu set içerdiği işlevsel robot modelleriyle hem eğlenceli, hem öğretici bir settir. Ayrıca ilkokul çocukları için kendi yaptıkları bir robotu kendi yazdıkları kod ile hareket ettirmenin keyfine varacakları bir set olarak tasarlanmıştır.

bottom of page